Super User

Super User

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur

Zní to absolutně absurdně, neuvěřitelně a bláznivě, ale není to sen a není to ani příběh z golfového ráje, je to Island! Země, která má asi 325 000 obyvatel, nabízí domorodcům a případným návštěvníkům 72 hřišť.

Všichni víme, že Rusko je země velká, až převelká (je to největší stát světa!), a že počet golfistů je pravděpodobně malý, a tušíme, že golf je tu záležitostí elitní a luxusní. Ale jak moc, jaký je ten rozdíl skutečně? Nepřehání se to trochu?

Sledovat vývoj a stav golfu v bývalých socialistických zemích je jedna z nejzábavnějších věcí, které znám. Jistě, Česká republika je zdaleka nejlepší, máme nejvíc hřišť a nejvíc hráčů, ale každému běžci v první linii sluší ohlédnout se občas, co se děje za jeho zády.

Irskou barvou je zelená, symbolem země je čtyřlístek, Den svatého Patrika je státním svátkem, který známe i u nás a slaví se 17. března a všude je zeleno. Irsko mě z Britských ostrovů přitahovalo nejvíc, ale hned na úvod musím maličko udělat jasno: politicky a geograficky není jedno jestli jde o Irsko nebo o Severní Irsko.

Nedaleko Popradu se nachází špičkový golfový resort Black Stork, který nabízí mistrovské hřiště (27 jamek) s úchvatným výhledem na vrcholky Vysokých Tater a ubytování v 4* hotelu.

Před lety jsem na největším veletrhu golfové turistiky IGTM viděl první fotky hřiště v Nepálu. Na jedné z nich byl vidět i muž s kulovnicí. „Co to je?“ ptal jsem se nepálského kolegy. „Někdy se u nás na hřišti může objevit tygr, tak střelec…, kdyby náhodou…“